English
 
یکشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷, ۲۲:۰۶
به اداره کل راه و شهرسازی لارستان خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عبور از گردنه های پر پیج و خم جاده با احداث 3 تونل به طور همزمان

عبور از گردنه های پر پیج و خم جاده با احداث 3 تونل به طور همزمان
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان ، مهندس محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه وشهرسازی لارستان اقدامات حاصل از احداث 3 تونل که به طور همزمان در حوزه ی استحفاظی این اداره کل در حال اجرا است را تشریح و گزارشی از روند پیشرفت هریک را به طور جداگانه بیان کرد :

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان ، مهندس محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه وشهرسازی لارستان اقدامات حاصل از احداث 3 تونل که به طور همزمان در حوزه ی استحفاظی این اداره کل در حال اجرا است را تشریح و گزارشی از روند پیشرفت هریک را به طور جداگانه بیان کرد :  

تونل شهدای خلیج فارس ( بالنگستان )

باقری فرد با بیان اینکه : همواره یکی از اهداف اداره کل راه وشهرسازی لارستان حذف نقاط حادثه خیز و خطرناک در محورهای مختلف می باشد و احداث تونل شهدای خلیج فارس را یکی ازهمین اقدامات مهم در این راستا عنوان کرد .

باقری فرد ادامه داد : اعتقاد داریم که دیگر مسیر گردنه ی بالنگستان در محور ارد فداغ برای تردد ایمن مناسب نبود و به همین دلیل پس از بررسی‌های کارشناسانه  اولویت در توسعه ی این محور  قرار گرفت و با همه ای این تفاسیر اقدامات لازم نسبت به ساخت و ایجاد تونل ‌شهدای خلیج فارس در فضای زیر سطحی جهت تغییر مسیر ، در حال انجام است.

وی افزود : با احداث این تونل به طول 840 متر در محور ارد به فداغ ، گردنه صعب العبور بالنگستان حذف میگردد و ماحصل آن  12 کیلومتر کاهش مسیر در این محور می باشد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع بخشی در تکمیل تونل شهدای خلیج فارس اظهار داشت : بحمدلله با افزایش یک شیفت کاری از سوی پیمانکار مستقر مراحل ساخت تونل شهدای خلیج فارس ( بالنگستان ) سرعت بیشتری به خود گرفته است و عملیات انفجار جهت پیشروی در حفاری تونل روزانه در حال انجام است و عملیات حفاری 240 متر از این تونل تاکنون تحقق یافته است .

تونل شهید باقری لامرد ( بزرگترین تونل جنوب کشور )

باقری فرد در بخش دیگری از تشریح جزئیات تونل های در حال ساخت اظهار داشت : تونل شهید باقری با طول 2650 متر ، بزرگترین تونل جنوب کشور محسوب می شود و تاکنون اقدامات خوبی نسبت به تکمیل آن توسط پیمانکار صورت گرفته است . این تونل افزون بر حذف نقاط سخت گذر و پیچ‌های خطرناک کاهش قابل توجهی در زمان و مسافت را برای محور لامرد - خنج به وجود می آورد.

 

مدیر کل راه وشهرسازی لارستان با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی تونل شهید باقری تصریح کرد : عملیات 458 متر لاینینگ اصلی (پوشش یکپارچه بتنی مسلح سقف و دیواره ها) تکمیل شده و برای 2200 متر دیگر تونل از لاینینگ شاتکریت الیافی استفاده خواهد شد .

وی اجرای لاینینگ شاتکریت الیافی در این تونل را در کشور کم نظیر دانست و خاطرنشان کرد : سرعت بالا که روزانه می تواند 7 متر از طول تونل را از این طریق پوشش دهد و نیز استحکام و دوام خوب از مزایای استفاده از این تکنولوژی روز است .

وی در ادامه با اشاره بر تاثیرات مثبت ناشی از اجرای این پروژه عنوان داشت :  این تونل تاثیرات ارزشمندی را در محور خنج به لامرد به همراه خواهد داشت ، و  با احداث این تونل در مسیر لامرد- خنج ، طول مسیر لامرد به شیراز نیز 45 کیلومتر کاهش می یابد.

تونل وحدت  ( بزن )

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان اظهار داشت : یکی ازگام های مهم دیگر در توسعه شریان‌های ارتباطی عملیاتی شدن احداث تونل وحدت در محور لار جهرم می باشد و پس از تونل شهید باقری لامرد ، و تونل شهدای خلیج فارس شاهد روند روبه جلو در این تونل می باشیم .

وی ادامه داد : بر همین اساس و به منظور کاهش و تقسیم بخشی از بار ترافیکی سنگین و اقدامات اساسی در راستای دوبانده  شدن محور لار جهرم اولویت را در بخش هایی لحاظ کرده ایم که ازنظر ماهیت فیزیکی جاده ، احداث آن ها زمان بر و هزینه آن ها بیشتر می باشد و امیدواریم پس از مرتفع شدن گلوگاه های محور لار- جهرم ، دیگر بخش های باقی مانده که عملا از لحاظ جغرافیایی نیز شرایط مناسب تری را دارا هستند بتوانند تسهیل در روند دوبانده شدن و موجبات تحقق پیشرفت راه های مواصلاتی منطقه را فراهم نمایند.  

باقری فرد خاطر نشان کرد : طول این تونل 730 متر است که البته می بایست یک کیلومتر و  300 متر راهسازی نیز در این پروژه انجام شود که دسترسی به ورودی و خروجی تونل را در برگیرد . هم اکنون  بیش از 85 متر حفاری از سمت ورودی و خروجی تونل انجام شده و امیدواریم با آغاز عملیات انفجار در این تونل معادلات عددی پیشروی آن سرعت بیشتری به خود بگیرد .

مدیرکل راه وشهرسازی لارستان در پایان افزود : در لباس سربازان جبهه های سازندگی شهر و کشورمان در افق خدمت به مردم و جامعه ی نوین مهدوی از پای نمی نشینیم و با القای فضای جهادی در حوزه ی ساخت راه ان شا الله حوزه ی اداره کل راه و شهرسازی لارستان را به کارگاه سازندگی مبدل خواهیم کرد .

روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۲۱
تعداد کلیک: ۱,۷۹۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500